Mattias Bohlin

Kundansvarig/Strateg

Tidigare jobbat på Åkestam Holst, King och DDB med bland annat Aftonbladet, 3, Expressen och under tolv år ICA och alla deras affärsbolag.

Mobil: 073-1418300
E-post: mattias@13sthlm.se

Nima Stillerud

Art Director

Tidigare jobbat på King och Farfar med bland annat ICA, Com Hem, Poolia, Diesel, Nokia och Carlsberg.

Mobil: 073-5020002
E-post: nima@13sthlm.se

Jens Englund

Copywriter

Tidigare jobbat på Paradiset, Forsman&Bodenfors och King med bland Keno, OLW, Wasabröd, Stadsmissionen, Tele2, Sportbladet, Cloetta, Telia, Festis, Expressen, ICA, Triss, SJ, Abba Seafood, Coop och Västtrafik.

E-post: jens@13sthlm.se

Olof Rogbrant

Designer

Tidigare jobbat på McCann, King och som frilans med bland annat ICA, Com Hem, Triss, Eurojackpot, Lotto, Svenska Spel, SJ, Malaco, Björn Borg, Bonnier, Dina Försäkringar, Swedish Match, Marabou, Audi, Boxer och Bukowskis.

E-post: olof@13sthlm.se

Christian Heinig

Copywriter

Tidigare jobbat på Storåkers McCann, Lowe Brindfors, Fortune och Volt med bland annat Riksgälden, Telia Moderaterna, Lantmännen, Försvarsmakten, K-rauta, Nordnet, SEB, If, SAS, Vitamin Well och PwC. 

E-post: christian@13sthlm.se

Emelie Jägstål

Produktionsledare

Tidigare jobbat som office coordinator på Bannerflow och Markandsassistent på  Universal Sony Pictures Home Entertainment.

E-post: emelie@13sthlm.se

Scroll to Top